Az amerikai védelmi minisztérium minden újabb hírével egyre súlyosabbnak tűnnek az OPM (Office of Personal Management, azaz személyzeti ügyekért felelős ügynökség) hackként elhíresült adatlopás okozta károk.
A betörés lassan-lassan a valaha volt, az USA-t érintő legnagyobb volumenű hackként kerül be a történelemkönyvekbe, mert, mint kiderült, a 21 millió amerikai kormányhivatalnok személyes információi mellett a hackerek megszerezték 5,6 millió alkalmazott ujjlenyomatát is.
Az első kárjelentések még csak arról szóltak, hogy 1,1 millió embert érintett a támadás, de ahogy telt az idő, ez a szám először 4 millióra, majd 18 millióra nőt, végül 21 milliónál állt meg a hivatalos tájékoztatás szerint.
Most, hogy az ügynökség biztonsági csapata is ráállt az eset vizsgálatára a védelmi minisztérium mellett, új információ látott napvilágot, miszerint a hackerek utat találtak a biometrikus adatokat, konkrétan az ujjlenyomatokat tartalmazó szerverekhez is.
Az FBI hivatalnokai szerint ezek az adatok még többé-kevésbé ártalmatlanok, azonban a nem olyan távoli jövőben egyre nagyobb jelentőséggel bírhatnak majd, ahogy a jelszavakat idővel felváltja az ujjlenyomat alapú azonosítás. Már az Apple is elkezdte alkalmazni ezt a technológiát Touch ID néven a legfrissebb IOS 9 operációs rendszerében.
A telefonok és a tabletek mellett az online banki szolgáltatások esetében is teret nyerhet a technológia, hiszen egy sokkal gyorsabb és biztonságosabb azonosítást tenne lehetővé, nem beszélve arról, hogy számos betörési pontot, melyeken keresztül a felhasználók alfanumerikus jelszavait célozzák meg, gyakorlatilag eltüntetne a hackerek elől.
Csak remélni lehet, hogy az ismerteknél tényleg nem okozott még nagyobb károkat az OPM hack.
Forrás: Softpedia