Vírusírtó Blog

Hamis Google Play alkalmazás szerzi meg privát adatainkat

2014.06.22. 10:05 G Data

title_notcom_1.jpgAz androidos eszközöket érintő új fenyegetés bukkant fel, a kutatók felfedeztek egy Google Play klónt, amely szöveges üzeneteket, aláírási bizonylatokat és banki jelszavakat küld bizonyos Gmail fiókoknak.

A FireEye szakértői elemezték az alkalmazás viselkedését, és megállapították, hogy a támadók dinamikus DNS szervereket használnak a Gmail SSL protokollal, hogy kicsempésszék az összegyűjtött adatokat.

 

Miután a „googl app stoy” nevű kártékony alkalmazás elindul, adminisztrátori jogosultságot kér, és interfész helyett hibaüzeneteket dob fel, majd tájékoztatja a felhasználót, hogy az alkalmazás törlődött és a tevékenysége leállt.


Közelebbről szemügyre véve azonban látható, hogy csak az ikonja került eltávolításra, az alkalmazás a háttérben továbbra is aktív marad és öt különböző szolgáltatást is beindít. Az alkalmazás észlelhető az eszközön éppen futó alkalmazások listájában is, és se nem törölhető, se nem uninstallálható.

 

activate.pngEnnek nagy jelentősége van, mivel a felhasználóknak legalább egyszer el kell indítaniuk, hogy aktivizálódjon, a gyanús tevékenység nyomai azután már nem is detektálhatóak, és még a legitim Google Play ikon is a helyén marad.

Úgy tűnik, hogy a megcélzott áldozati kör egyelőre koreai, mivel a hibaüzenetek a fertőzött gépeken koreai nyelven tűnnek fel.

 

A kártékony program a kártevő komponenst összecsomagolás és titkosítás révén rejti el. Miután a kutatóknak sikerült dekódolni a programot, arra a megállapításra jutottak, hogy a kiberbűnözők az SMS-eket, aláírásokat és a bankfiókokhoz tartozó jelszavakat vették célba. A fenyegetés által generált hálózati forgalomból kiderült, hogy az aláírásokat és a kulcsokat egy „dhfjhewjhsldie.xicp.net” nevű domainre továbbítja.

 

Fake-Google-Play-App-Steals-Private-Information.jpgSMS-továbbításra is találtak bizonyítékot. A szakértők kicserélték a telefon egy cash fájljában tárolt e-mail címet és jelszót (amelyről utólag bebizonyosodott, hogy valóban a kiberbűnözőké) egy saját teszt e-mail fiók adataira, és átirányítottak egy teszt SMS-t az újonnan kreált e-mail címre, hogy szimulálják az SMS fogadásának forgatókönyvét. Az SMS pedig a banki belépőadatokat tartalmazta.

Mivel így bizonyítást nyert, hogy belépőadatok szivárogtak ki a bűnözőkhöz, értesítették a Gmail csapatát, hogy távolítsák el a hacker e-mail fiókját.

Fontos megállapítása a kutatásnak, hogy a kártevő csomagolása miatt a pusztán szignatúra alapú védelmet nyújtó antivírusszoftverek nem képesek felismerni a hétköznapi működésűnek álcázott alkalmazásban elrejtett kártevői tartalmat.

 

Forrás: Softpedia

 

Tetszett a bejegyzés? Lájkolj minket a Facebookon!

Címkék: android kártevő

Írj kommentet

A bejegyzés trackback címe:

https://virusirto.blog.hu/api/trackback/id/tr736397629

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Értesülj az új átverésekről a Facebookon!

Címkék

adatbiztonság (1) adathalászat (10) adatvédelem (36) Adobe (1) alkalmazás (13) amazon (1) android (36) android market (1) anonymus (1) apple (8) arcfelismerés (2) arcfelismerési technológia (1) átverés (41) Audi (1) bank (1) BankGuard (1) bankkártya (4) biometrikus azonosító (1) bitcoin (1) biztonság (21) blizzard (1) botnet (1) bouncer (1) celeb (1) cenzúra (1) chat (1) Chrome (1) cnn (1) csalás (8) csoport (1) cyberbullying (1) ddos (1) dnt (1) domén (1) e-book (1) e-mail (1) email (4) emoji (1) engedély (1) esemény (1) EU (1) europol (3) facebook (129) Facebook (10) Facebook hangulatjelek (1) fbi (3) felhő (1) felmérés (17) féreg (2) fiók (1) Flame (1) foci (1) frissítés (1) gdata (1) geotagging (2) Gmail (1) google (9) gps (1) gyermek (2) G Data (35) G data (3) g data (6) G Data BankGuard (1) G Data jelszómenedzser (1) G Data TotalProtection (1) hack (2) hacker (36) híresség (1) hoax (1) Hotmail (1) hozzáférés (2) hummer (1) idővonal (2) információbiztonság (2) instagram (4) intel (1) internet (4) internetbiz (1) internetbiztonság (62) ios (1) iOS (2) ipari kémkedés (1) jelszó (2) Jelszókezelő (1) jogok (3) kártevő (47) katasztrófa (1) kémkedés (1) kémprogram (1) keresés (1) kéretlen program (1) kiberbűnözés (2) kiberháború (3) kínai közösségi média (1) komment (1) közösségi média (1) közösségi portál (1) kriptobányászat (1) lájk (1) like (4) Linux (1) linux (1) mac (1) macintosh (1) maya (1) média (1) megosztás (6) metaadat (1) Microsoft (2) mobiltelefon (5) napló (1) Nigéria (3) okosóra (1) okostelefon (2) olimpia (1) online (3) online bankolás (1) Online bankolás (1) Ötven Cent Csoport (1) password (1) phising (1) Pokémon Go (1) Popcorn TIme (1) poszt (1) ransomware (13) rendőrség (2) rootkit (1) sérülékenység (9) skype (2) Skype (1) smart tv (5) spam (10) személyi (3) születésnap (1) szülői felügyelet (1) tartalomszűrés (1) tartózkodási hely (1) ThyssenKrupp (1) törlés (1) torrent (3) trójai (19) twitter (1) update (1) usb (5) vásárlás (1) védelem (2) végítélet (1) videó (1) vírus (2) virusirtó (1) vírusirtó (12) VirusTotal (1) visszaélés (1) Vista (1) vízjel (1) vodafone (1) warcraft (1) Weibo (1) whatsapp (1) wifi (3) Windows (2) windows (1) wordpress (1) World of Warcraft (1) WoW (1) Yahoo (1) Yahoo! (1) zaklatás (1) Zeus (1) zsaroló kártevő (5) Címkefelhő
süti beállítások módosítása