Vírusírtó Blog

Nyári vásárlás, avagy hogyan vegyünk fürdőruhát és más árucikket online biztonságosan

2013.07.01. 16:42 G Data

title_nyari vasar.jpg

Az online vásárlások száma jelentősen megemelkedett az évek folyamán. Ezen a nyáron szintén sok nyaralni készülő figyeli az online ajánlatokat, amikor eljön az ideje, hogy fürdőruhát, naptejet és más cikkeket pakoljon a utazótáskájába.

 

A G Data ahhoz ad tippeket, hogy az előrelátó nyaralni vágyók hogyan tehetik biztonságosabbá last-minute vásárlásaikat nyaralás előtt úgy, hogy a nyári vásár ne forduljon át kizsebeléssé.

 

Kamu ajánlatok 

 
A bűnözők spam e-maileket küldenek szerteszét, amelyekben márkás árukat kínálnak nagyon alacsony áron. A mellékelt link a kíváncsi felhasználót vagy egy olyan weboldalra továbbítja, amely kártevővel fertőzött, vagy egy csalásra specializált online boltba küldi, ahol a banki és más adatokat ellopják a rendelési procedúra során. Az áldozatok végül persze hiába várnak a megrendelt árucikkekre.

 

Hamis számlák és kézbesítési visszaigazolások

 
Az online vásárolt árukat legtöbbször csomagküldő szolgálatokon keresztül juttatják el a vevőkhöz. Ezért a kiberbűnözők hamis kézbesítési visszaigazolásokat küldenek, olyan üzeneteket, melyek a kézbesítési kísérleteket jelzik és amelyek kiállított számlákat tartalmaznak. Ezek az e-mailek megtévesztésig hasonlítanak az igaziakhoz, és vagy egy kártékony fájlcsatolmányt tartalmaznak, vagy egy linket egy hamis számlához, amely egy nem létező ügyfélszolgálattól származik. Ha a felhasználó rákattint a mellékletre vagy az URL-re, már meg is fertőzi a számítógépét egy kártevővel. Ilyen esetekben az elkövetők a kémprogramban bíznak, amely továbbítja számukra a jelszavakat és a hitelkártya-információkat.

 

Tippek a biztonságosabb last-minute vásárlásokhoz:

 

  • Nézzük meg alaposan! Tanulmányozzuk az online boltot, mielőtt rányomnánk a vásárlásra, és nézzünk utána a bolt reputációjának is. Tehát érdemes rápillantani az általános vásárlási feltételekre, a jogi figyelmeztetésekre, és ellenőrizni a szállítási és az egyéb járulékos költségeket. Könnyen lenyomozható, hogy az adott bolt hírhedt „fekete bárányként” van-e számon tartva az interneten.
  • Interneten keresztüli fizetés esetén: Különös figyelmet fordítani a böngésző biztonsági figyelmeztetéseire, hogy megbizonyosodjunk róla, hogy az adatok titkosított formában továbbítódnak. A legfontosabb, hogy a címsorban a lakat és a”https” rövídítés legyen ott a már beírt webcím előtt.
  • Egyenesen a digitális kukába: Ideális esetben miden spam e-mailnek olvasatlanul kellene landolnia a kukában. A felhasználóknak nem tanácsos megnyitniuk az integrált linkeket vagy mellékleteket. A bankok, online áruházak vagy fizetős szolgáltatások webcímeit kézzel kell beírni a böngészőbe, figyelve arra, nehogy félregépeljük. A bűnözők elírt domainneveket is felhasználnak, hogy odavonzzák oldalaikra a vásárlókat.
  • Tömjük be a biztonsági réseket! Az operációs rendszer és a telepített szoftverek és alkalmazások mindig legyenek naprakészek, a frissítéseket, foltozásokat azonnal telepítsük. Ez nem csak a PC-tulajdonosoknak ajánlott, hanem az okostelefon- és táblagép-felhasználóknak is.
  • Online bankolás biztonságosan: Amikor online banki szolgáltatást használunk, meg kell bizonyosodni arról, hogy egy kétlépcsős autentikációt használunk, amely a lehető legbiztonságosabb. A G Data BankGuard – az egyetlen védelem az ismert és ismeretlen, bankolásra specializálódott trójaiak ellen –pluszvédelmet nyújt az online fizetési tranzakciók során. Ez az egyedülálló technológia alapból integrálva van az összes G Data Generation 2014 biztonsági megoldásba. A vásárlóknak, akik egy online pénzforgalmi szolgáltatásokat nyújtó cégen keresztül fizetik számláikat, olyan szolgáltatót kell választaniuk, amely vásárlói védelmet is kínál.
  • Használjuk egyetlen hitelkártyát! Azoknak, akiknek számos hitelkártyájuk van, általában csak egyet szabadna használni online fizetés céljából. Így a felhasználó egy pillanat alatt észlelhet mindent, és csak egy kártya tranzakcióit kell törölnie átverés esetén. 
  • Használjunk biztonságos jelszót! A jelszavaknak kis- és nagybetűk, számok és speciális karakterek kombinációit kell tartalmazniuk a maximális biztonság érdekében. Szintén nagyon fontos, hogy minden fiókunkhoz más jelszót használjunk!

Tetszett a bejegyzés? Lájkolj minket a Facebookon!

Címkék: vásárlás online

Írj kommentet

A bejegyzés trackback címe:

https://virusirto.blog.hu/api/trackback/id/tr465384738

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Értesülj az új átverésekről a Facebookon!

Címkék

adatbiztonság (1) adathalászat (10) adatvédelem (36) Adobe (1) alkalmazás (13) amazon (1) android (36) android market (1) anonymus (1) apple (8) arcfelismerés (2) arcfelismerési technológia (1) átverés (41) Audi (1) bank (1) BankGuard (1) bankkártya (4) biometrikus azonosító (1) bitcoin (1) biztonság (21) blizzard (1) botnet (1) bouncer (1) celeb (1) cenzúra (1) chat (1) Chrome (1) cnn (1) csalás (8) csoport (1) cyberbullying (1) ddos (1) dnt (1) domén (1) e-book (1) e-mail (1) email (4) emoji (1) engedély (1) esemény (1) EU (1) europol (3) facebook (129) Facebook (10) Facebook hangulatjelek (1) fbi (3) felhő (1) felmérés (17) féreg (2) fiók (1) Flame (1) foci (1) frissítés (1) gdata (1) geotagging (2) Gmail (1) google (9) gps (1) gyermek (2) G Data (35) G data (3) g data (6) G Data BankGuard (1) G Data jelszómenedzser (1) G Data TotalProtection (1) hack (2) hacker (36) híresség (1) hoax (1) Hotmail (1) hozzáférés (2) hummer (1) idővonal (2) információbiztonság (2) instagram (4) intel (1) internet (4) internetbiz (1) internetbiztonság (62) ios (1) iOS (2) ipari kémkedés (1) jelszó (2) Jelszókezelő (1) jogok (3) kártevő (47) katasztrófa (1) kémkedés (1) kémprogram (1) keresés (1) kéretlen program (1) kiberbűnözés (2) kiberháború (3) kínai közösségi média (1) komment (1) közösségi média (1) közösségi portál (1) kriptobányászat (1) lájk (1) like (4) Linux (1) linux (1) mac (1) macintosh (1) maya (1) média (1) megosztás (6) metaadat (1) Microsoft (2) mobiltelefon (5) napló (1) Nigéria (3) okosóra (1) okostelefon (2) olimpia (1) online (3) Online bankolás (1) online bankolás (1) Ötven Cent Csoport (1) password (1) phising (1) Pokémon Go (1) Popcorn TIme (1) poszt (1) ransomware (13) rendőrség (2) rootkit (1) sérülékenység (9) Skype (1) skype (2) smart tv (5) spam (10) személyi (3) születésnap (1) szülői felügyelet (1) tartalomszűrés (1) tartózkodási hely (1) ThyssenKrupp (1) törlés (1) torrent (3) trójai (19) twitter (1) update (1) usb (5) vásárlás (1) védelem (2) végítélet (1) videó (1) vírus (2) virusirtó (1) vírusirtó (12) VirusTotal (1) visszaélés (1) Vista (1) vízjel (1) vodafone (1) warcraft (1) Weibo (1) whatsapp (1) wifi (3) Windows (2) windows (1) wordpress (1) World of Warcraft (1) WoW (1) Yahoo (1) Yahoo! (1) zaklatás (1) Zeus (1) zsaroló kártevő (5) Címkefelhő
süti beállítások módosítása